Aktualności

09/02/2015
Automobilista na marzec!

Temat numeru: Mercedes W111 – flagowy kabriolet z amerykańskiego rynku. Znudziło ci się twoje Mini? Marcos zawsze dobrą alternatywą! LeBaron – otwierane lampy, turbina, przedni napęd – prawie europejski szyk. Dla motocyklistów – Sokół kontra BSA i małe Victorie - trudny wybór! Stal czyli polski samochód elektryczny i to z lat 60. Klasyki na start – tym razem Fiat 128. Do tego Hot Rody – amerykański pomysł, angielskie wykonanie!

więcej... →

W tym numerze


Gaźniki Weber - PF 125p – dwie generacje

Licencyjny Weber to najpopularniejszy gaźnik, jaki był produkowany kiedykolwiek w Polsce!

więcej... →


Polski elektryczny? Tak, Stal 158!

W Polsce też powstał samochód elektryczny do produkcji masowej. Jakie były jego losy?

więcej... →

Kolejny numer


Dresch 500

Unikat - DRESCH 500 z 1929 r.!!! Maszyna od drugiego właściciela - 82 letniego Duńczyka, który zdecydował się  go sprzedać, bo nie ma spadkobierców. JUZ W KWIETNIOWYM AUTOMOBILIŚCIE!!!!

więcej... →

Newsletter

Tylko u nas


Chcę się ścigać - na torze!

Fiat 128 Sport Coupé przeznaczony do wyscigów na torze! Jakie wymagania regulaminowe i techniczne muszą być spełnione by stanąc nim na starcie?

więcej... →

 • MB W111 skrzydlak bez skrzydeł

  Ten przedstawiciel słynnej serii modelowej W111 / W110 jest niewątpliwie najpiękniejszy! Jedynie wersja z nadwoziem coupé może z nim konkurować, ale to już kwestia gustu. Łączy je jednak wspólna cecha – na przekór nazwie serii nie mają typowych „skrzydełek”.

  więcej... →

 • Sokół czy BSA? - oto jest pytanie!

  BSA miało za soba tradycję europejskiej marki, Sokół - patriotyczne postawy Polaków. Należałoby się spodziewać rynkowego sukcesu BSA, Sokołów sprzedawano znacznie więcej i to głównie prywatnym użytkownikom! Dlaczego?

  więcej... →

 • Victorie KR20 ZBL i KR20 HM - leciwe „dwudziestki”

  Stawiamy obie Victorie obok siebie. ZBL tchnie nowością. Ma  niewielkie braki, ale wygląda pięknie. Zwłaszcza kalkomania na zbiorniku nadaje jej elegancji. Stojąca obok czterosuwowa HM zdobywała nagrody w rajdach, dziś jej wypłowiały lakier, splamiona skóra i niezdarnie malowane ręcznie szparunki kontrastują z ZBL. Ale czy na niekorzyść?

  więcej... →

 

 

Okladka_3_2015_p.jpgbanerVeteramanastrone.jpgAN2015naMaila.jpg728x90.jpg

3 główne artykuły

Z ARCHIWUM AUTOMOBILISTY (12/2006)

Wiesław Wiatrak wspomina historię powstania Beskida!

więcej... →

HOT RODY w Anglii?

Dla większości czytelników zjawisko „tuningu” jest odległe od zabytkowej motoryzacji. Ale czy na pewno? Chociaż mocno osadzona w klimacie lat 50. custom culture ma się nijak do klimatu fast and furious, to łączy je  wspólny mianownik - chęć wyróżnienia się z tłumu!

więcej... →

1. RPH raz jeszcze