Aktualności

15/10/2015
Automobilista listopad 2015!

 BMW 3.0 CSL Batmobil – pierwsze dziecko Motorsportu do cyrku czy na tor? VW Golf niezniszczalny; dla motocyklistów: D-Rad R9, Zündapp DK 200; Olsmobile Delta 88 – ostatni taki kabriolet. Tylko u nas: Warszawa M20 dla wojska i 30 lat Sinclaira elektryczne dziwadło? Wieści: 4. RPH, krakowski Classic Motor Show, Rally Day w Wielkiej Brytanii, MPPZ w Częstochowie. Cennik  Mercedesów – lata 70./80.

więcej... →

W tym numerze


Bez prądu ani rusz!

Co zrobić, żeby w naszym oldtimerze nie zabrakło prądu? Koniecznie przeczytaj!

więcej... →


Cennik Kolekcjonerskich MB lata 70/80.

Od C123 coupe po 190-kę!

więcej... →

Kolejny numer

Newsletter

Tylko u nas


Sinclair czyli powrót do przyszłości

W opinii części fanów motoryzacji Sinclair C5 bardziej pasuje do magazynu kolarskiego niż do czasopisma związanego z klasyczną motoryzacją. Konstrukcja C5 garściami czerpała jednak z przemysłu samochodowego. Wisienką na torcie jest fakt, że Sinclair do czasu Nissana Leaf mógł pochwalić się największą ilością sprzedanych egzemplarzy pojazdu zero-emisyjnego dopuszczonego do ruchu drogowego.

więcej... →

 • BMW 3.0 CSL

  więcej... →

 • Oldsmobile Delta 88 - ostatni taki kabriolet

  W Oldsmobile’u kabriolety znikły w piątek 11 lipca 1975 r. Wówczas z taśmy montażowej zjechał ostatni Delta 88 Royale ze składanym dachem. Czy ktoś uronił łzę? Może, jeśli coś wpadło mu akurat do oka. Czasem sprawy zwyczajnie się zmieniają, kosmiczny wiatr zawieje z innej strony, co było dobre, ulatnia się już nieważne.

  więcej... →

 • D-Rad R9 z berlińska legendą

  Kilka modeli D-Rad czeka na renowację, wśród nich R9. Nie wiem, kiedy przedstawiłbym ten niezwykle ceniony u naszych zachodnich sąsiadów model, gdyby nie przypadek. Szczęśliwym trafem, jeden z klientów poprosił o naprawę swojego R9 oraz o przyłączenie do niego wózka bocznego. To za sprawą tego zdarzenia D-Rad R9 zawitał do pracowni i zainspirował mnie do napisania tego artykułu.

   

  więcej... →

 

 

Automobi11_2015187_small.jpgREKLAMAAUTOMOBILISTA.jpg728x90.jpg

3 główne artykuły

Z ARCHIWUM AUTOMOBILISTY (12/2006)

Wiesław Wiatrak wspomina historię powstania Beskida!

więcej... →

4. RPH

Miałem okazję obserwować wszystkie dotychczasowe edycje RPH. Byłem uczestnikiem pierwszego z nich w 2012 r. i świadkiem trzech kolejnych. Wszystkie kojarzą mi się ze wspaniałym spektaklem teatralnym. Może sprawiła to magia Teatru Starego?  

więcej... →

Rally Day 2015

Już po raz 15. angielski tor wyścigowy Castle Combe stał się miejscem spotkania miłośników sportu rajdowego niemal z całej Europy. Mimo że krótki, jednodniowy i organizowany na nie ciekawym obiekcie, RallyDay posiada wszystkie cechy, by emocjami konkurować z powiatowym turniejem szachowym!