Aktualności

15/06/2015
Automobilista w lipcu 2015!

Temat numeru: Peugeot 205 GTI – mały, skromny, a temperament…! Jerzy Dyszy analizuje sukces francuskiego hot hatchbacka; Saab Sonnet II 2T unikat z dwusuwowym silnikiem! Po raz pierwszy – Komar kontra Żak i Jawa 175 Special – czechosłowacka recepta na kryzys. Buick LeSabre – jak pluszowy miś! Prof. Jerzy Ginalski wspomina, jak projektowano autobusy w Sanie, a Jerzy Kossowski pokazuje udaną kopię CWS-a. Do tego: jak sobie poradzić z elektryk a w oldtimerze i co zrobić , by nie dać się nabrać przy zakupie pojazdu zza wschodniej granicy!

więcej... →

W tym numerze


Elektryka prąd nie tyka...

Elektryka w oldtimerze to poważny problem! Defekty mechaniczne są wcześniej sygnalizowane. Coś piszczy, trze, stuka… a w elektryce nic! Samochód nagle przestaje jechać i już!

więcej... →


PRZECZYTAJ ZANIM KUPISZ!

Ostatnio dużo motocykli z wózkami bocznymi wyprodukowanych w dawnym ZSRR przywożona jest przez handlarzy do Polski. Docierają one do nas głównie z Ukrainy i Białorusi. Kupujący często nie są świadomi sytuacji prawnej takiego pojazdu i dają się nabić w butelkę. Ponieważ sytuacja dotyczy nie tylko motocykli, ale i samochodów, przedstawiamy, czego należy unikać i jakich kwitów trzeba żądać od sprzedawcy. 

więcej... →

Kolejny numer

Newsletter

Tylko u nas


Konstruowanie w PRL-u

Gdy w latach 70. rodził się przyszłościowy Autosan, nie tylko fabryka stawiała wymagania. Projektant musiał się mocno nagłówkować, a mógł nawet… zmoknąć! Jerzy Ginalski wspomina...

więcej... →

 • Peugeot 250 GTI

  W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić popularne auto produkowane bez większych zmian przez 15 lat. A jednak! Wielu miłośników Peugeota 205 nadal wzdycha: dlaczego dziś już takich nie produkują!?

  więcej... →

 • Buick LeSabre - wstydź się misiu!

  Brąz, skóra i politura. Welurowe kanapy miękkie jak serce dziewczyny suszącej zmokniętego kotka. LeSabre w kolorze kakao i czekolady jest przytulny w takim stężeniu, jak siedem pluszowych misiów z kokardami pod szyją.

  więcej... →

 • CWS T1 - udana kopia!

  Samochód CWS T1 mógłby być największą dumą naszej międzywojennej motoryzacji, gdyby... przetrwał choć jeden egzemplarz, gdyby... przetrwały chociaż jego fragmenty. Pozostały po nim jedynie nieliczne rysunki, zdjęcia i kilka detali wyposażenia.

  więcej... →

 

 

OkladkaAutomobilista7.2015saab.jpgWirymae.jpg728x90.jpg

3 główne artykuły

Z ARCHIWUM AUTOMOBILISTY (12/2006)

Wiesław Wiatrak wspomina historię powstania Beskida!

więcej... →

Auto Nostalgia 2015!

W dobrą stronę! Auto Nostalgia nie rozczarowała! Impreza rozwija się i zyskuje nowych zwolenników!

więcej... →

Pagód podróż do źródeł kreacji

Gdzie mogą pojechac właściciele Pagód, by odkryć nieznane informacje o ich ulubionych autach? Oczywiście do Bordeaux, gdzie mieszka i aktywnie działa Paul Bracq – jedyny będący wśród nas członek zespołu twórców Mercedesa Pagody.