Aktualności

14/11/2014
Automobilista grudniowy!

Temat miesiąca: Szczęśliwa Miss regionu: Skoda 450/Felicia!!! Do tego: Lincoln, ale DIESEL, po raz pierwszy w Polsce zabytkowe gokarty! Poradnik początkującego ściganta (zabytkowego!) NSU Lux kontra Superlux, bardzo rzadki Scott i Osa 13Ł. Zdjęcia z Festival of Speed!

więcej... →

W tym numerze


Jak wyposażyc garaż?

Z narzędziami każdy, kto użytkuje pojazd zabytkowy, już się spotkał, chociażby nawet przy bardzo prozaicznej czynności, jaką jest wymiana koła. Ale jak dobrze dobrać wyposażenie garażu – to już trudniejszy, choć bardzo podstawowy temat.

więcej... →


Wszystko o rozrusznikach!

Elektryczny rozrusznik silnika czyli to coś, bez czego nie potrafimy sobie wyobrazić samochodu i bardzo często także motocykla, rozpoczął drugie stulecie istnienia.

więcej... →

Kolejny numer

Newsletter

Tylko u nas


Przedsionek F1 czyli zabytkowe gokarty!

Chyba po raz pierwszy w Polsce prezentujemy zabytkowe gokarty! Mało znane, a bardzo ciekawe i może warto rozwinąć tę dziedzinę motoryzacji zabytkowej u nas!

więcej... →

 • Szczęśliwa Miss Skoda 450/Felicia

  Najpiekniejsze auto demoludów - tak o niej pisano! Tomek Orlik sprawdza, czy i dzisiaj można poddać się urokowi Skody 450/Felicii!

  więcej... →

 • NSU - Lux kontra Superlux

  W latach 80. zachodziłem w głowę, jak to możliwe, że dwa popularne motocykle NSU – Lux i Superlux wyposażone w silniki dwusuwowe o tej samej pojemności 198 cm³, nie różniące się zewnętrznie, produkowane w tym samym okresie, mogą różnić się mocą o prawie 28%!

  więcej... →

 • Baby Benz czyli jak kupować MB190

  25 lat temu zaczął się u Mercedesa boom wywołany pojawieniem się na rynku „baby-Benz”. Po piętnastu latach od zakończenia produkcji tego samochodu jedno jest pewne: z wyglądu zewnętrznego Mercedes 190 może i był mały, ale – jeśli chodzi o jakość – wielki!

  więcej... →

 

 

okadka.jpgbaner-prosty.jpg728x90.jpg

3 główne artykuły

Z ARCHIWUM AUTOMOBILISTY (12/2006)

Wiesław Wiatrak wspomina historię powstania Beskida!

więcej... →

Osa Ł13 - a co to było?

Prototypowa Osa Ł13 przypomina w swym pomyśle włoskie Piaggio Ape, ale na tym kończą się podobieństwa. Nie weszła do produkcji, a szkoda, bo pojazdy tej klasy znalazłyby uznanie użytkowników.

więcej... →

1. RPH raz jeszcze