Aktualności

10/02/2016
Motor Show 2016 POZNAŃ

Wpiszcie datę do kalendarza i odwiedźcie Motor Show 2016! Nie czekajcie do ostatniej chwili i już dziś kupcie bilet. Zaoszczędzicie kilka złotych oraz zagwarantujecie sobie komfort szybkiego i bezkolejkowego wejścia na teren targów.

więcej... →

W tym numerze


Tajemnice skrzyń automatycznych

Wynalazek ten wprowadzili Amerykanie „z lenistwa” już w 1938 r. w seryjnym Oldsmobilu, przy czym ogromnym silnikom o fantastycznym momencie obrotowym pojawiającym się już od najniższych obrotów wystarczały nawet dwa biegi!

więcej... →


Cennik Kolekcjonerskich MB lata 70/80.

Od C123 coupe po 190-kę!

więcej... →

Kolejny numer

Newsletter

Tylko u nas


Bosto - historia, jakiej nie znamy

45 lat temu rozpoczęły się prace konstrukcyjne Syreny Bosto i po czterech (!) miesiącach w grudniu 1971 r. pokazano jeżdżący prototyp. Jego konstruktor prowadzący w fascynujący sposób opisuje, jak powstawał prototyp, a przy okazji poznajemy tło epoki – początku dekady lat 70.

więcej... →

 • B.S.A. Colonial

  Rywalizacja stanowi ważny motor działań. Często też prowadzi do powstania pojazdów, które być może nie pojawiłyby się, gdyby nie nieodparta chęć bycia lepszym. Tak było z B.S.A.Colonial. Rywalizacja z HD przyniosła ciekawe owoce.

  więcej... →

 • Essex coupe 1929 zrelaksowna szóstka

  „Są tylko dwie Super Szóstki. Hudson i Essex”, a każda z nich sprawia, że „jazda jest jak latanie”. Wsiadając do auta, które aerodynamikę ma za nic, trudno uwierzyć starej reklamie.

  więcej... →

 • Iż rusza w drogę!

  Iż Planeta czyli znacznie zmodyfikowany potomek DKW NZ 350/1. Kończymy remont, ale czekają nas jeszcze niespodzianki pierwszej jazdy!

  więcej... →

 

 

automobilista_motorshow_230x297_3Mayjpgjpg_Page1.jpgmail.jpgAutomobilista2_2016190male.jpg728x90.jpg

3 główne artykuły

Z ARCHIWUM AUTOMOBILISTY (12/2006)

Wiesław Wiatrak wspomina historię powstania Beskida!

więcej... →

TEST AWO Z "Motoru"

Kiepski? Nie! Ze wszech miar doskonały! Ta opinia o AWO 425 nie zgadza się z testami „Motoru” z 1958 r. Jaki zatem naprawdę był AWO 425? Zamieszczamy skan badania tego motocykla właśnie  z "Motoru".

więcej... →

Łunochod 1 - pobocza motoryzacji

Co poza aspektem inżynierskim może zainteresować miłośnika zabytkowych pojazdów w lataniu w kosmos? Okazuje się, że bardzo wiele! Szczytowym osiągnięciem programu Łuna było bowiem wysłanie na księżyc pojazdu o wiele mówiącej nazwie – Łunochod (z ros. Луноход – Chodzący po księżycu).