Aktualności

15/09/2014
Automobilista ma 15 lat!!!

Juz 15 lat jesteśmy na polskim rynku! Z tej okazji przegląd aut i motocykli, które 15 lat temu były zabytkami i tych, którym wtedy daleko jeszcze było do statusu oldtimera!

więcej... →

W tym numerze


Kupujemy Skodę 100 i 110!

Škoda 100 i 110: kusząco korzystna wydaje się oferta czeskich samochodów z tylnym napędem. Ale to złudzenie, jak twierdzą znawcy...

więcej... →


Jak dobrać opony do zabytku?

Kilka najważniejszych porad - koniecznie przeczytaj!

więcej... →

Kolejny numer


Jak kupić Golfa I?

Chcesz kupić Golfa I? Poczekaj na następny numer! To tylko miesiąc, warto!!!

więcej... →

Newsletter

Tylko u nas


Zaczynałem od H01!

Główny Konstruktor i Dyrektor Techniczny SFA – inż. Jerzy Potocki był przy budowie pierwszych polskich autobusów po wojnie. Pasjonujące wspomnienia z początków polskiej powojennej motoryzacji!, anegdoty, nieznane fakty i liczby!!!

więcej... →

 • Zaporożec - poważnie, niepowaznie...

  Mały samochód z wielkimi uszami. W Polsce zjawił się zbyt późno, by zrobić duże wrażenie. Zaczynała się już era „malucha”, a do strojenia sobie żartów mieliśmy Syrenkę.

  więcej... →

 • Ford GT 40 - Poskromić Ferrari

  Nürburgring, maj 1964. Nieznane prawie nikomu spośród trzystu tysięcznej widowni GT40 stają na starcie zawodów, koło w koło z włoskimi rumakami. Szef teamu Forda John Wyer i wiodący inżynier Roy Lunn są w doskonałych nastrojach i okazują to bez skrępowania. Do czasu, gdy skrzynki biegów debiutujących w sportowym wyczynie GT40 zamieniają się w potężne grzechotki akcentujące drobno zmieloną zawartość.

  więcej... →

 • EMW R35 - prawie jak BMW, prawie stanowi jednak różnicę…

  Osiołek jest synonimem wytrzymałości. Powojenne BMW R35 z Eisenach nie miało sobie równych w tej kategorii i odniosło niebywały sukces rynkowy!

  więcej... →

 

 

Okladka3.jpgWITEK_BanerAutomobilistakrzywe.jpgbaner-prosty.jpg728x90.jpg

3 główne artykuły

Z ARCHIWUM AUTOMOBILISTY (12/2006)

Wiesław Wiatrak wspomina historię powstania Beskida!

więcej... →

Motoclassic Wrocław 2014

Czwarta edycja tego jedynego w swej formule spotkania pasjonatów zabytków motoryzacji dowiodła, że przyjęte założenia są bardzo dobre!

więcej... →

1. RPH raz jeszcze