Aktualności

19/05/2016
Automobilista czerwiec 2016!

Temat numeru: 80 lat diesla –trudny jubileusz! Škoda Octavia combi – zwyczajna, niezwyczajna; Peugeot 302 cabrio – jeden z pierwszych z zerem w środku; Lincoln Continental – król planu filmowego; Tarpany pod lupą – UNIKLANE ZDJĘCIA!!! Dla motocyklistów: Jawa 50 typ 20 na półwiecze modelu i trialowa Honda w teście Justyna Norka! Do tego Warszawa w stanie zachowania czyli repatriantka z Norwegii oraz wiele relacji z imprez, w tym Poznań Motor Show i Technoclassica Essen.

więcej... →

W tym numerze


Warszawa repatriantka

Najpierw było zdjęcie przedstawiające gigantyczne składowisko sfatygowanych samochodów znajdujące się gdzieś w Norwegii. Nie uszło uwagi Jacka Sawickiego i Przemysława Księżopolskiego, że jest na nim garbata Warszawa. Uruchomili swojego przyjaciela – mieszkającego w Norwegii Polaka i dzięki niemu ustalili, gdzie się ono znajduje.

więcej... →


Filtry kabinowe

To, że podczas jazdy możemy czuć się bardziej zmęczeni, niekoniecznie musi zależeć od natężenia ruchu czy warunków na drodze. Przyczyną może też być panująca na pokładzie „gęsta atmosfera” lub po prostu... zanieczyszczone powietrze. A swoją drogą, doczekaliśmy czasów, kiedy samochód musi chronić swoich pasażerów przed środowiskiem naturalnym!*

 

więcej... →

Kolejny numer

Newsletter

Tylko u nas


To jest trial!

Trial to niezwykle ciekawa dziedzina sportu motocyklowego – to tzw. rajdy obserwowane. Obecnie odradzająca się w Polsce w kategorii klasyków, ale funkcjonująca również na współczesnym sprzęcie.

więcej... →

 • Jawa 50 Typ 20 „Pionýr”

  Zrodzona po słowackiej stronie federacji za murami fabryki zbrojeniowej. Atrakcyjna tak przez długie lata produkcji, jak i w roli pojazdu kolekcjonerskiego. Doskonały przykład na to, że półwiecze formy jest przywilejem wyłącznie fenomenalnych konstrukcji.

  więcej... →

 • Lincoln Continental Convertible

  Kino i kabriolety kochają plener. Nic dziwnego, że jedyny w swoim rodzaju czterodrzwiowy Lincoln Continental ze składanym dachem wielokrotnie występował jako aktor charakterystyczny.

  więcej... →

 • Peugeot 302 cabrio

  Ten egzemplarz jest własnością kolekcjonera Macieja Chachulskiego, który kupił go od francuskiego kolekcjonera Peugeotów. Charakterystyczną cechą tamtej kolekcji jest malowanie wszystkich samochodów na ten sam kolor, jaki widzimy na zdjęciach. Rzecz gustu, ale na pewno nie pochodzi on z palety stosowanej przez firmę w latach 30.!

  więcej... →

 

 

Okl_m.jpgRAJD-plakat2016-M.jpgplakatMonte-Carlokopia.jpgplakat2maly.jpg728x90.jpg

3 główne artykuły

Z ARCHIWUM AUTOMOBILISTY (12/2006)

Wiesław Wiatrak wspomina historię powstania Beskida!

więcej... →

Technoclassica Essen 2016

Bycie na tej imprezie stało się dla tysięcy Polaków niemal obowiązkiem, bo to miejsce w znacznym stopniu kształtuje rynek pojazdów w Europie. Jak pisaliśmy wielokrotnie, ceny jakie tu obowiązują, to raczej szczyt ofert, ale ilustrują one najważniejsze trendy wśród kolekcjonerów.

 

więcej... →

Sportowy SEAT

Tylko nieliczni producenci samochodów nigdy nie decydowali się na konfrontowanie swoich produktów z innymi na torach wyścigowych lub w rajdach. Mało tego! Większość znakomitych marek tam właśnie się narodziła! To nadal jeden z głównych argumentów, dlaczego motorsport jest równie ważny jak organizacja produkcji i budowa nowoczesnych sieci sprzedaży czy serwisu.