Aktualności

16/09/2015
Automobilista w październiku 2015

Temat numeru: Lancie HPE 2.0 i.e i VX – to, co w Lancii zawsze najlepsze – rarytasy kolekcjonerskie w Polsce! Ford Granada MK II – mozolne zdobywanie prestiżu; dla motocyklistów: BMW R75 – osiłek wśród motocykli; „Rysowałem MOJ-a” – wywiad z pracownikiem wytwórni Gustawa Różyckiego; Pontiac 1928 – „esencja kredensu”. Tadeusz Wrzaszczyk o kulisach zakupu licencji Fiata 125 – po raz pierwszy pełna wersja wywiadu! Józef Bożek i jego pierwszy samojazd parowy. Motoclassic Wrocław 2015; Happy Birthday Silverstone!

więcej... →

W tym numerze


Walczymy z korozją!

Specjalnie do zamkniętych profili została opracowana w końcu lat 70 przez niemieckiego inżyniera Michaela Sandersa złożona kompozycja tłuszczów, która do dzisiaj, w profesjonalnych testach porównawczych, zajmuje czołowe miejsca z racji swej skuteczności.

więcej... →


Cennik Kolekcjonerskich MB lata 50/60.

więcej... →

Kolejny numer


Moskwicz 400

Czy to Rosjanie wywieźli fabrykę Opla?

więcej... →

Newsletter

Tylko u nas


Stąpanie po kruchym lodzie

Tadeusz Wrzaszczyk o kulisach zakupu licencji Fiata 125 - po raz pierwszy pełna wersja wywiadu! Zaskakujące fakty i opinie!

więcej... →

 • Ford Granada - mozolne zdobywanie prestiżu

  więcej... →

 • Pontiac 1928

  Był dzieckiem korporacji. Przedarł się do mainstreamu i skasował ojczulka. W tle grał jazz, kobiety skracały sukienki, a księżycówka wypalała gardła i dziury w płaszczu prohibicji. Tak liczne, że wkrótce przypominał koronkę.

  więcej... →

 • Rysowałem MOJ-a

  Wacław Solik, pracownik Wytwórni Gustawa Różyckiego opowiada, jak powstawały MOJ-e i jakie były losy własciciela wytwórni przed i po wojnie.

  więcej... →

 

 

Automobi10_2015186_male.jpg728x90.jpg

3 główne artykuły

Z ARCHIWUM AUTOMOBILISTY (12/2006)

Wiesław Wiatrak wspomina historię powstania Beskida!

więcej... →

Motoclassic Wrocław 2015

Piąta już edycja jednego z najważniejszych zlotów pojazdów zabytkowych w Polsce była dla mnie okazją do małych podsumowań, tym bardziej, że mam przyjemność towarzyszyć imprezie od momentu jej powstania.

więcej... →

Happy Birthday!

25 lat to w wielu krajach wiek, po przekroczeniu którego auto zyskuje status samochodu zabytkowego. Dla corocznego wydarzenia dla oldtimerów jubileusz ćwierć wieku jest zatem szczególnie ważny. Sprawdziliśmy, jak celebrowano srebrną rocznicę brytyjskiego Silverstone Classic.