Aktualności

06/10/2016
Automobilista w listopadzie 2016!

Temat numeru: BMW E30 325ix Baur TC – unikatowy kabriolet 4x4! Fiat 127 – czy rzeczywiście był innowacyjny? DKW F1 – perełka w linii przedwojennych dekawek, McLaren F1 – historia powstania jednego z najsłynniejszych supersamochodów. Do tego mało znany epizod z historii FSO sprzed 20 lat w relacji naocznego świadka! Dla motocyklistów – Benelli Tornada – prawdziwie włoskie tornado na drodze i klasyka w najczystszej postaci – Standard Kobold. Porady - co z tymi uszczelkami? Piękne zdjęcia z Goodwood – prawdziwa magia!

więcej... →

W tym numerze


Uszczelki

Twój klasyk zaczął „znaczyć teren”? Nie, to wcale nie jest nieuniknione, bo nowoczesne materiały sprawią, że i oldtimery są suche i czyste. Pokazujemy, jak i czym uszczelniać.

Do czego służy uszczelka? Już z samej definicji ma zapewnić szczelność układu czyli, zapobiega wydostawaniu się na zewnątrz materiałów eksploatacyjnych oraz, co oczywiste, przenikaniu czegokolwiek z zewnątrz do środka. Powinna też rozdzielać trwale i skutecznie od siebie różne materiały eksploatacyjne.

 

więcej... →


Filtry kabinowe

To, że podczas jazdy możemy czuć się bardziej zmęczeni, niekoniecznie musi zależeć od natężenia ruchu czy warunków na drodze. Przyczyną może też być panująca na pokładzie „gęsta atmosfera” lub po prostu... zanieczyszczone powietrze. A swoją drogą, doczekaliśmy czasów, kiedy samochód musi chronić swoich pasażerów przed środowiskiem naturalnym!*

 

więcej... →

Kolejny numer


Numer 200!!!!!!

To już 200. numer "Automobilisty"!!!!!!

więcej... →

Newsletter

Tylko u nas


FSO 1996, czyli koreańska rewolucja z historią w tle

Co roku w początku listopada wierne grono posiadaczy samochodów z FSO zbiera się pod bramą niepracującej fabryki; warto przypomnieć jej ostatnie lata, bo historia nam umyka.

więcej... →

 • Benelli Tornado

  Jedynym motocyklem Benelli od początku zaprojektowanym z myślą o potrzebach przeciętnego użytkownika był model Tornado, napędzany niezbyt rozbudowanym, niezbyt skomplikowanym i dość bezawaryjnym czterosuwowym rzędowym silnikiem dwucylindrowym z rozrządem OHV.

  więcej... →

 • Ford Ranchero

  Ranchero nie był nigdy tylko i wyłącznie skrzynką na narzędzia. Jego fenomen kryje się w obszarach, do których męską część populacji przyciąga instynkt.

  więcej... →

 • DKW F1

  Zaledwie kilka osób podejrzewało, że zniszczony egzemplarz dekawki okaże sią tak bardzo unikatowy. O najrzadszych dekawkach serii F i tym wyjątkowym egzemplarzu pisze Jerzy Kossowski.

  więcej... →

 

 

Autom_11_2016mala.jpgreklama_mala.jpg728x90.jpg

3 główne artykuły

Z ARCHIWUM AUTOMOBILISTY (12/2006)

Wiesław Wiatrak wspomina historię powstania Beskida!

więcej... →

Standard Kobold - wyjatkowo zwinny krasnal

Standard Kobold Block to motocykl wyjątkowy. Tak piękny, że aż trudno uwierzyć, że stworzył go człowiek.

 

więcej... →

Magia Goodwood

Czarodzieje istnieją! Najlepszym dowodem na to jest Lord March, który od 18 lat jak za dotknięciem różdżki, na jeden weekend w roku ożywia tor wyścigowy w Goodwood przenosząc jego gości wprost do lat 60.