Aktualności

12/01/2015
AUTOMOBILISTA 02/2015

Temat numeru: BMW Baur - mało znany kabriolet, Moretti MINIMAXI, Zastava 101S na górskie starty! Greckie wersje Zundappa, unikalne w Polsce - Cadillac seria 62 oraz Jelcz przegubowy z Krakowa. WARTO PRZECZYTAĆ!

więcej... →

W tym numerze


Czy hamulce w PF125p są naprawdę słabe?

Taką opinię można niekiedy usłyszeć, ale czy rzeczywiście tak jest, postanowiłem sprawdzić u Tomasza Szczęsnego, przez wiele lat startującego w motosporcie na tych samochodach, własnoręcznie przygotowywanych do wyczynu.

więcej... →


Cynowanie profesjonalnie!

O cynowaniu pisaliśmy już w „Automobiliście” nr 95 (2/2008), ale ponieważ jest to operacja, którą stosuje się coraz częściej w renowacjach pojazdów wyższej klasy, warto pokazać, jak robią to profesjonaliści!  

więcej... →

Kolejny numer

Newsletter

Tylko u nas


Zastava 101S na górski start!

Chcesz się pościgać w górach? Łukasz Migała startuje Zastavą i świetnie mu idzie! Jak to osiagnąć, pokazuje Andrzej Glajzer.

więcej... →

 • BMW Baur - Sir Stirling Moss poleca!

  Opisywaliśmy już BMW pierwszej serii 3, nawet w tej samej wersji silnikowej. Czy Baur TC1 jeździ inaczej? Prawdopodobnie nie i dobrze! Bo to oznacza uśmiech za kierownicą. Dodajmy do tego, że jest niezwykle rzadki na tle swego masowo produkowanego brata. Seria E21 obchodzi w tym roku 40. urodziny i z tej okazji prezentujemy ten cokolwiek nietuzinkowy kabriolet.

  więcej... →

 • Sahara w Grecji, ale jaka!!!

  Jako miłośnika starej motoryzacji zafascynowały mnie konstrukcje zgoła kuriozalne, brzydkie, zdawałoby się tworzone chyba na przekór szanującym się twórcom. Te powstały w kilku lub kilkunastu warsztacikach słonecznej Grecji!

  więcej... →

 • Jelcz - akordeon, jamnik, ogórek czy przegubowiec?

  Wielu z nas pamięta jeszcze  przegubowego Jelcza z codziennych podróży do szkoły, pracy, albo z filmów. Mimo dużej liczby i powszechności, do dziś zachował się tylko jeden egzemplarz. Po latach starań został wyremontowany i przywrócony do ruchu.

   

  więcej... →

 

 

cid_ii_14ad866671f1898f.jpgbaner-prosty.jpg728x90.jpg

3 główne artykuły

Z ARCHIWUM AUTOMOBILISTY (12/2006)

Wiesław Wiatrak wspomina historię powstania Beskida!

więcej... →

Simsonem nad morze 50 lat temu i teraz!

Podróż życia zwykle zdarza się raz. Są jednak przypadki, kiedy po latach chcemy ją powtórzyć. Tak zrobił pewien Węgier, który 50 lat temu przyjechał z Budapesztu nad Bałtyk Simsonem SR 2E, a teraz to powtórzył.

więcej... →

1. RPH raz jeszcze