Zaloguj się

Wystawa zabytkowych motocykli w Wąbrzeźnie

Rozpoczęcie wystawy tradycyjnie obwieściły wystrzały z repliki średniowiecznej broni palnej. Tego dnia w naszym mieście gościliśmy pasjonatów „motozabytków”, którzy przyjechali do nas niemal z całej północnej Polski. Podczas wystawy można było podziwiać niemal 100 zabytkowych maszyn zarówno zagranicznych jak i polskich marek. Wśród nich znalazły się słynne SHL-ki, WSK-i Junaki oraz Jawy. Atrakcją sobotniej imprezy były konkursy specjalnie przygotowane dla fanów motoryzacji. Statuetkę i nagrodę za najlepszą stylizację otrzymał: ks. Paweł Dąbrowski z Wąbrzeźna. Natomiast najstarszym motorem okazał się pojazd BSA Colonia 770 z 1922 r. Krzysztofa Woźniaka z Osięcin. Statuetkę „Najoryginalniejszy motocykl” otrzymał Janusz Marcinkowski, który przyjechał do nas WFM z Kowalewa Pomorskiego. W konkurencji na najwolniejszą jazdę slalomem I miejsce zajął Piotr Jakubowski z Działdowa. Przyznano również nagrodę za aktywny udział w Wystawie Motocykli Kubie Romanowi z Wąbrzeźna. Wszyscy zarejestrowani w biurze organizacyjnym otrzymali od organizatorów gadżety promocyjne i poczęstunek. Natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii okolicznościowe statuetki, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wystawa zabytkowych motocykli w WąbrzeźnieWystawa zabytkowych motocykli w Wąbrzeźnie
Wystawa zabytkowych motocykli w Wąbrzeźnie

Na zakończenie imprezy motocykliści prezentowali swoje „rumaki” przejeżdżając wąbrzeskimi ulicami w towarzystwie zespołu „Dixie Company” promującego Festiwal WabJazzno.

Za pomoc w organizacji wystawy dziękujemy: grupie motocyklistów „WĄBRZEŹNO MOTO-KLUB”, ks. Pawłowi Dabrowskiemu, Tomaszowi Delicatowi oraz lokalnym pasjonatom motoryzacji, którzy od lat wolontarystycznie wspierają organizację imprezy.

Patronat honorowy sprawował Burmistrz Wąbrzeźna Tomasz Zygnarowski. Patronat  medialny objęły: Gazeta Pomorska, Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA, Radio PiK,
TVP 3 Bydgoszcz, „Automobilista” oraz Miejska Telewizja Kablowa.

 

Polityka Prywaności