Zaloguj się

„Skąd się wzięła Syrenka?” i „Kamienie Milowe Motoryzacji” w Topaczu

Czekaliśmy na ten moment od początku grudnia. Wystawa pod zagadkowym tytułem „Skąd się wzięła Syrenka?” i widowisko multimedialne „Kamienie Milowe Motoryzacji” gotowe były do otwarcia dla publiczności od dawna. Nareszcie można! Od 3 lutego Muzeum Motoryzacji Topacz w Ślęzie pod Wrocławiem zaprasza wszystkich fanów i motoryzacji na dwie unikalne atrakcje!

„Skąd się wzięła Syrenka?” i „Kamienie Milowe Motoryzacji” w Topaczu„Skąd się wzięła Syrenka?” i „Kamienie Milowe Motoryzacji” w Topaczu
„Skąd się wzięła Syrenka?” i „Kamienie Milowe Motoryzacji” w Topaczu

Zacznijmy od Wystawy – co się kryje za jej tytułem? Czytelnikom kolorowych magazynów napisalibyśmy: zapraszamy w sentymentalną podróż do czasów, gdy na naszych szosach królowały Syrenki, Wartburgi i Trabanty! Przypomnijmy sobie auta, którymi jeździli nasi dziadkowie i wujostwo! Zobaczymy na własne oczy nie tylko rzeczy tak oczywiste jak to, że Syrena 104 i Saab 96 to bliscy kuzyni ze zbliżoną koncepcją napędu, ale również to, że wywodzący się z prototypowego, przedwojennego DKW F9 silnik, po kolejnych modyfikacjach napędzał przez kolejne 40 lat popularne Wartburgi, ciężarowe Barkasy i wyścigowego Melkusa.

A Widowisko? Obracające się na co dzień w XX-wiecznej technice Muzeum w Topaczu zrobiło pierwszy krok w kierunku nowoczesności. Postanowiliśmy w multimedialny sposób opowiedzieć historię dziesięciu pojazdów, które pisały historię światowej i polskiej motoryzacji. 15-minutowe show „Kamienie Milowe Motoryzacji” to gra świateł, fragmenty kultowych filmów, odrobina muzyki okraszone dobrym humorem i szczyptą nostalgii.

Widowisko multimedialne i Wystawa czynne są codziennie:

  • w dni powszednie od 16.00 do 21.00
  • w weekendy od 11.00 do 21.00.

Park Iluminacji codziennie od 17.00 do 21.00.

Atrakcje w Muzeum czynne będą prawdopodobnie (w dzisiejszych czasach nic już nie jest pewne) do połowy kwietnia. Park Iluminacji do 8 marca. Do zobaczenia w Topaczu!

Polityka Prywaności