Zaloguj się

Wielkopolanki za kółkiem 2020

Dla zawodniczek przygotowane zostały dwa odcinki rajdowe, gdzie dzielne Panie na podstawie zapisów w Itinererze musiały "dokładnie" przejechać ok. 60 km trasy po gminach Powiatu Poznańskiego. Był to przejazd ze szczególnym uwzględnieniem dokładności odczytu zapisów i zrozumienia intencji Autorów :-)

By przejechać bezbłędnie trasę potrzebna była podstawowa wiedza z zakresu matematyki, geografii, trzeba było umieć właściwie rozpoznać gatunki kwiatów, bystrym okiem spostrzec obiekty pokazane na zdjęciach oraz wyszukać wybrane znaki drogowe i tablice z oznaczeniami organizatora. A na dodatek to wszystko trzeba było "ogarnąć" w ściśle określonym czasie.

Na Torze Poznań, czekały na zawodniczki próby SZ - sprawności kierowania pojazdem, (gdzie najważniejsze były sekundy!) próby sprawności w posługiwaniu się KOPARKĄ :-), umiejętność kierowania TACZKĄ w ściśle określonym czasie i na zawiłej trasie :-), czy też jakże prozaiczne dokładne STRZELANIE do celu...

Wielkopolanki za kółkiem 2020Wielkopolanki za kółkiem 2020
Wielkopolanki za kółkiem 2020

Te wszystkie konkurencje rajdu oczywiście były nagradzane. Na zwyciężczynie czekały 42 puchary i medale. Dzięki hojności Partnerów i Sponsorów Rajdu "Wielkopolanki za kółkiem", takich jak:
 Tor Poznań Track Day, Carrera Cars Team, LEE Motors KIA, POLCAR, Grupa CICHY Poznań-Przeźmierowo, zwycięskie teamy oprócz pucharów, otrzymały wartościowe vouchery na samochody z pełnym bakiem - na weekend oraz na szybkie przejazdy w sportowym stylu po torze wyścigowym.

Wszystkie zawodniczki nagrodzone zostały za swoje wysiłki pamiątkowymi dyplomami, ze swoimi podobiznami, wykonanymi na rajdowej ściance przez naszego partnera rajdowego "TINTO”.

Nie zabrakło też tradycyjnych kubków rajdowych oraz torby ze słodkościch upominków. Podsumowanie pełnego atrakcji dnia uświetnił występ artystyczny "DUO SMAIL".  Całości dopełniła realizacja muzyczna w wykonaniu niezastąpionego VIDEO-JACK-STUDIO.

Zachęcamy do odwiedzenia klubowej strony internetowej www.aw.poznan.pl gdzie znajduje się bogata galeria fotograficzna dokumentująca rajd, jak i materiały filmowe zrealizowane przez telewizje STK i WTK.

Mamy nadzieję, że spotkamy uczestniczki rajdu na trasach również innych rajdów organizowanych przez Automobilklub Wielkopolski, a na pewno na kolejnej edycji "WIELKOPOLANEK ZA KÓŁKIEM" już 7 marca 2021 roku :-)

Tekst: Mariusz Parysek

Polityka Prywaności