Zaloguj się

RETRO CLASSICS STUTTGART – ZACHOWAWCZE ROZPOCZĘCIE SEZONU

Będący co roku stałymi gośćmi liczni reprezentanci Włoch, tym razem z oczywistych powodów anulowali swój przyjazd. Samochodów prywatnych wystawionych do sprzedaży na placu przed wejściem na wystawę oraz wewnątrz pomiędzy budynkami było zaledwie kilka…

            Tradycyjnie w centralnym punkcie, przy wejściu głównym zorganizowano specjalny pokaz. W tym roku stanowiła go kolekcja samochodów wyścigowych, której wspólnym elementem było logo sponsora, firmy olejowej Gulf.

            Pozytywnym zjawiskiem było również liczne stawiennictwo naszych rodzimych firm związanych z klasyczną motoryzacją. Niestety, nastroje panujące podczas targów już takie pozytywne nie były. Mimo dość sporej liczby zwiedzających, niewiele osób było poważnie zainteresowanych zakupem aut. Pod koniec imprezy kartki z napisem „verkauft” pojawiły się na szybach bardzo niewielu samochodów.

RETRO CLASSICS STUTTGART – ZACHOWAWCZE ROZPOCZĘCIE SEZONURETRO CLASSICS STUTTGART – ZACHOWAWCZE ROZPOCZĘCIE SEZONU
RETRO CLASSICS STUTTGART – ZACHOWAWCZE ROZPOCZĘCIE SEZONU

W sobotnie popołudnie, jak zwykle odbyła się aukcja domu Classicbid. Sprzedanych zostało kilkanaście aut, głównie stosunkowo tanich i nie za bardzo wiekowych: Golf I, VW 411, Audi 80, Suzuki Samurai, MB 124 200E (auto słabo wyposażone z przebiegiem 13 tys. km sprzedano za nieco powyżej 12 tys. euro!).

            Bardzo trudno przewidzieć jak w świetle epidemii będzie wyglądał tegoroczny sezon. Masowo odwoływane imprezy jak Salon Genewski czy Motor Show w Poznaniu oraz niepewność, czy odbędzie się nieanulowana na razie Technoclassica i pojawiający się w tle kryzys w branży motoryzacyjnej nie napawają optymizmem.

            Miejmy jednak nadzieję, że czarne scenariusze się nie spełnią i wraz z nadchodzącą wiosną powróci entuzjazm wśród miłośników klasycznej motoryzacji.

 

 

 

Polityka Prywaności